Matematik için Oyun Geliştirme Yarışması Başvuruları Tamamlandı

Matematik için Oyun Geliştirme Yarışması Başvuruları Tamamlandı

Ankara Kalkınma Ajansı, ODTÜ TEKNOKENT ve Türkiye Oyun Geliştiricileri Derneği (TOGED) iş birliğinde “Matematik için Oyun Geliştirme Yarışması” başvuru alım süreci 31 Mayıs itibarıyla başvuruları almayı tamamlandı.  

Ankara Kalkınma Ajansı, Covid-19 virüsünün yarattığı olumsuz şartlar altında yazılım geliştirme ve oyun yazılımı geliştirme kapasitesine sahip kişi, kurum ve şirketleri üretim ortamına çekmek üzere Türkiye Oyun Geliştiricileri Derneği (TOGED) ve ODTÜ TEKNOKENT iş birliğinde ‘Matematik Öğretimi için Oyun Geliştirme Yarışması’ düzenliyor.

‘Matematik Öğretimi için Oyun Geliştirme Yarışması’ kapsamında; ülkemizin önemli bir sorunu olan matematik öğretimini uzaktan eğitimi destekler formata uygun olarak daha kolay bir duruma getirecek çözümleri desteklemek üzere 3.,4. ve 5. sınıflarda öğretilen matematik derslerinin tamamı ya da bir bölümü için oyun yazılımlarının geliştirilmesi hedefleniyor. Bu yarışmayla; Ankara’ya ait bir değer olan gelişmiş oyun sektörünün tanıtılması ve bu sektörün eğitim alanına katkı sağlaması da amaçlanıyor.

Katılımcılardan yoğun ilgili gören yarışmaya 59 oyun için başvuru yapıldı. Sektör temsilcileri tarafından başarı olarak nitelendirilen bu katılım oranına yarışma süresince paydaşlar tarafından yapılan bilgilendirmelerin, duyuruların ve mentörlerle yarışmacı adaylarını bir araya getiren canlı yayın etkinliklerinin katkısı olduğu düşünülmektedir.

Yarışma kazananları 1-15 Haziran 2020 tarihleri arasında yapılacak jüri değerlendirme süreci sonrası belirlenecektir. Değerlendirme sonrası kazananlar ödül etkinliği ile duyurulacaktır.

ÖDÜLLER:

Birincilik Ödülü     :  7.500 TL

İkincilik Ödülü       :  5.000 TL

Üçüncülük Ödülü   : 2.500 TL

JÜRİ ÖZEL ÖDÜLLERİ:

“Ankara Kalkınma Ajansı Özel Ödülü” olarak ilk üçe giren yarışmacılara Ankara Kalkınma Ajansı TechAnkara Girişimcilik Merkezi’nde 1 yıllık ofis kullanım hakkı sunulacak.

“Facebook Developer Circles Ankara Özel Ödülü*” olarak 1 adet Oculus Go 32 GB hediye edilecek.  (*Bu ödül için ilgili topluluğa üye olma koşulu bulunmaktadır.)

“ODTÜ TEKNOKENT Animasyon Teknolojileri ve Oyun Geliştirme Merkezi’ ödülü olarak 1 yıllık ofis kullanım hakkı sunulacak.

“TÜRKSAT Özel Ödülü” olarak 3 kişiye kampanyalı TÜRKSAT analog kablo TV hizmeti ve 100 Mbps akıllı sınırsız internet hizmeti verilecek.

 DETAYLI BİLGİ VE İLETİŞİM

Yarışmayla ilgili detaylı bilgi ve gelişmeler için yarışma web sitesi: www.oyunla.biz.tr adresini takip edebilir; yarışmayla ilgili sorularınızı ve yarışma kayıtlarını bu adres üzerinden iletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.