ATOM’da Yeni Macera Başlıyor!

ATOM’da Yeni Macera Başlıyor!

2008 yılında ODTÜ TEKNOKENT bünyesinde kurulan ve Türkiye’nin ilk tematik ön kuluçka merkezi olan ATOM, bu yıl da yeni ekiplerini kabul etmeye hazırlanıyor.

Geliştirici gruplara ortak ofis alanı, donanım, yazılım, altyapı destekleri devam eden ATOM, bu yıl da destek programını, yurt içinden ve yurt dışından uzmanlar desteğiyle hazırlanan ve sunulan eğitim çalışmaları, mentorluk desteği, iş birliği imkanları, kapsamlı stajyer programı, iş geliştirme ve proje yönetimi desteği, tanıtım ve yayın destekleri ile devam ettiriyor. ATOM ön kuluçka programı, oyun geliştiricilerin hayallerini iş fikirlerine, iş fikirlerini de başarı hikayelerine dönüştürmeyi bekliyor.

Kurulduğu 2008 yılından itibaren 135’ten fazla ekibe destek veren ATOM, Türkiye’de oyun geliştirme sektörünün öncü yapılarından bir tanesi. Şimdiye kadar 950 saatin üzerinde sağladığı eğitimlerden 1.600’ün üzerinde geliştiricinin faydalanmasına imkan yaratan merkez, sektörde faaliyet gösteren şirketlerin insan kaynakları ihtiyaçlarına, ekip yapılanmalarına da destek oluyor.

ATOM’da en önemli kural: Paylaşmak

ATOM ekipleri ve ekosistemdeki tüm paydaşlar fikirlerini ve projelerini açıkça paylaşır. “Tasarım Akşamları” etkinliklerinde oyun sektörü ve eserler konuşulur. GameTalks etkinliğiyle sektörün öncüleri oyun severlerle buluşur.

Bu sayede ATOM’dan mezun olan ekipler 4,7 milyon ABD Doları üzerinde finansman sağlayabildi ve 2015 yılından bu yana da 3,2 milyon ABD doları üzerinde ihracat gerçekleşti.

Son Gün 15 Haziran!

ATOM’a geliştirici olarak kabul edilmek için oyun veya animasyon alanlarında geliştirme faaliyeti yapmayı istemek ve henüz şirketleşmemiş olmak gerekiyor. Geliştiricilerin özgün oyun ve animasyon projeleriyle başvurabilecekleri merkez, Ankara’da ODTÜ TEKNOKENT Teknoloji Geliştirme Bölgesi alanında bulunuyor.

Ekiplerin bir arada çalıştığı ve deneyimlerini paylaştığı ATOM’a başvurma yöntemi ise gayet basit. İlk aşama değerlendirmeye dahil edilmek için www.atom.org.tr web sitesindeki detayları takip ederek ilgili linkteki başvuru formunu doldurmak gerekiyor.

Başvurularını 15 Haziran 2020 günü mesai bitimine kadar kabul edecek olan ATOM’a ekibi olmayan bireyler de başvurabiliyor. Tüm başvurular proje fikri, ekip yapısı ve ekip vizyonu çerçevesinde değerlendiriliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.