Ekipler

ATOM ekosisteminde hayallerine koşan, hikayesini anlatan ve heyecanını paylaşan geliştirici ekiplerimiz...

2011 yılı sonunda hayata geçen bir girişim olarak Alictus, oyun teknolojileri odaklı bir stüdyodur. Gamepho projesi ile akıllı televizyonlarda oyun kontrolüne yeni bir yaklaşım getiren ekip, Witch Potion isimli oyunlarıyla da AppCampus tarafından desteklenen ilk Türk ekibi olmayı başarmıştır.

Web Sitesine Git

Profesyonel bir eğitim almadan kendi çabalarıyla oyun dünyasında var olmaya çalışan ekibimiz, bir grafiker olan Mevlüt Erdoğan ile yazılımcımız M. Kemal Tuna'dan oluşmaktadır. Amatör ruhun götürdüğü yere gittiğimiz için adımız Amele Games'dir.

Web Sitesine Git

Bedava oyunlar üzerine odanklanan bağımsız bir stüdyo olan Amelos, eğlenceli ve uzun soluklu oyunları dünyanın her yerindeki oyuncular ile buluşturmayı hedefliyor. Oyun sektörünün bedava oyunlara kaydığı günlerde 2 farklı oyun üzerinde çalışmaktadr.

Web Sitesine Git

Aslan Game Studio, "Oyunlar sanattır!" mottosuyla 2014'te kurulmuş bağımsız bir oyun stüdyosudur. Programcı/tasarımcı Ahmet Kamil Keleş'in ve beraber çalıştığı freelance sanatçıların çalışmalarının çatısını oluşturmaktadır. Özellikle korku oyunlarıyla ilgilenmektedir, Clown House ve Self bu stüdyodan çıkan en ünlü oyunlardır.

Web Sitesine Git

Binary Games, ATOM çatısı altında kurulmuş 2 kişilik bir ekip. Bulmaca kategorisinde, özgün oyunlar yapmayı hedefleyen ekibimiz, şu anda Newton ve blok. adlı oyunlarıyla sektörde adını duyurmaya çalışıyor. Çıktığı ilk haftalarda Newton ve blok. Apple App Store’da editorler tarafından dünyanın pek çok yerinde öne çıkarıldı. Ayrıca Newton, Kristal Piksel yılın mobil oyunu ödülünü kazandı ve Casual Connect Indie Prize 2017 finalistlerinden biri oldu.

Web Sitesine Git

2012’de ATOM’un şemsiyesi altında kurulan Gamebra, takım tabanlı bir ekipten oluşmaktadır. Hem web hem de mobil tabanlı olarak tasarladığımız oyunların büyük bir çoğunluğunu yeni nesil bulmaca oyunları oluşturmaktadır.

Web Sitesine Git

YeTa, bir programlama ve bir grafik tasarım alanında uzmanlaşmış 2 kişiden oluşmaktadır. Ekip üyeleri olarak beraber oyun tasarımları yapmaktayız. Öncelik olarak minimal bulmaca oyunları üzerinde çalışıyoruz, uzun vadede ise geliştireceğimiz free2play oyunlar için oyun tasarım prototipleri oluşturuyoruz. Motif ile bu sene Kristal Pixel 2017 - Juri Özel Ödülü kazandık. İlk oyunumuz Motif ile yaptığımız başlangıcı, diğer oyunlarımız ile sürdürmek istiyoruz.

Haziran 2017 yılında kurulan Kabuk Games, çeşitli oyun türlerinde cross-platform oyunlar geliştirmekte. Şu ana kadar Playstation 4, Pc, Mac, Linux ve mobil platformlarda oyunlar yayınlamış olup, aynı zamanda oyun geliştirme teknolojileri alanında da çalışmalar sürdürmektedir.

Web Sitesine Git

Kodsuz oyun geliştirme alanına odaklanan Oyun Döngüsü, Ankara Start-Up Zirvesi ve Geleceğin Patronları etkinliklerinde kazandığı birinciliklerle 2015 yılına büyük bir başarıyla başladı.

Web Sitesine Git

3D animasyon konusunda çalışmalarını sürdüren Hayali Animasyon, yine bir ODTÜ çıkışlı girişim olan Gamebra için çalışmalar yapmıştır. Kısa animasyon filmleri ve mobil oyunlar için açılış videoları şu anki çalışmalarımız arasında yer almaktadır.

Web Sitesine Git

Kodobur Nisan 2010’da Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın vermekte olduğu Teknogirişim Sermaye Desteğiyle ODTÜ Teknokent içerisinde kurulmuştur. Geride kalan zaman zarfı içerisinde oyun ve animasyon alanında projeler geliştirmiş ve sonuçlandırmıştır.

Web Sitesine Git

2014 yılı ATOM geliştiricileri arasında yer alan Kuixo, kısa zamanda oyunlaştırma içeren uygulamasını geliştirmiş ve 2015 yılında şirketleşerek mezun olmuştur. Mobil platformlarda meydan okuma etkileşimine odaklı uygulamasıyla ilgi gören ekip, uluslararası kullanıcı kitlesiyle başarılı bir sektör girişi gerçekleştirmiştir.

Web Sitesine Git

Yenilikçi ve yaratıcı bir düşünce yapısıyla tasarlamak ve geliştirmek için yola çıkan MagicLab’de tecrübeli ekip üyelerimiz video oyunları ve etkileşimli eğitim oyunları ve benzeri ürünler geliştirmekte ve TÜBİTAK destekli Ar-Ge projeleri yürütmektedir.

Web Sitesine Git

MildMania, ilk oyunu Darklings ile tüm dünyaya adını duyurmayı başaran bağımsız bir oyun geliştirme ekibidir. Darklings'in App Store başarısının ardından ikinci sezonunu da çıkarna ekip, aynı zamanda ATOM ekiplerinden Gamebra.in tarafından geliştirilen Rop oyununun da yayıncısı olmuştur.

Web Sitesine Git

Çocuklara yönelik interaktif hikaye kitapları ve animasyonlar tasarlayan Octopus Creative, çocukların hayal dünyasına yakın, kendilerinden bir parça olarak benimseyecekleri karakterler ve dünyalarla, zevkle öğrenirken eğlenmelerini amaçlamaktadır.

Basitçe, serbest bir dünyada geçen bir MMORPG türünde oyunlar geliştirmekte olan "Old Town" Entertainment, hem yazılımcı hem de tasarımcı olan Ali Dal ve Kürşad Can Mutlu tarafından ATOM bünyesinde kurulmuştur.

Oyun ve eğitim teknolojileri üzerine çalışmalarını sürdüren Panteon, eğitim oyunları alanında önemli bir birikime de sahiptir. Engelli kullanıcılara yönelik heyecan verici projelerini geliştirmeye devam eden ekip, aynı zamanda mobil platformlar için hazırladıkları üç farklı oyunla 2015 yılında hızlı bir çıkış yapmaya hazırlanmaktadır.

Web Sitesine Git

14 yıllık birlikteliklerini ODTÜ bünyesinde devam ettiren üç arkadaş, ortak projeleri olan Vokalsensin.com’u geliştirmekte ve yola Picadio adıyla devam etmektedirler. Bu süreçte 100.000’lerce kişinin keyifle kullanacağı bir portal geliştirilmektedir.

Web Sitesine Git

2 programcı ve 1 çizerden oluşan Root Games, kısa sürede prototiplenen 2 boyutlu oyunlar geliştirirken, oyun sektöründe öncü olmayı ve yenilikçi fikirleri hayata geçirmeyi nihai hedef olarak görmekte ve sonsuz koşu platform oyunları geliştirmektedirler.

Web Sitesine Git

Uzun bir süredir oyun sektörü içerisinde yer alan bir ekip tarafından 2015 yılı başınd yenilikçi ve eğlenceli oyunlar geliştirmek için kurulan Sleepy Bug, öncelikle mobil platformları hedeflerken, çalışmalarını oyunseverler ile paylaşmak için sabırsızlanmaktadır.

Web Sitesine Git

2013 yılında kurulan Udo Games, App Campus tarafından desteklenmeye layık görülen Incredible Toys oyunları ile sektöre başarılı bir giriş yapmıştır. 2014 yılı Kristal Piksel Ödülleri'nde En İyi Oyun Tasarımı ve Yılın Oyunu ödüllerini alan Incredible Toys'u mobil platformlarda yayınlamaya hazırlanan ekip halen ODTÜ TEKNOKENT'te faaliyetlerine devam etmektedir.

Web Sitesine Git

Yaklaşık bir buçuk yıllık bir proje olan Quark adlı tasarım modeli ve oyun geliştirme framework’ünü geliştirme sürecini hzlandırmak için Ocak 2015’te kurulan QuarkUp, 2015’in üçüncü çeyreğinde ürünlerini yayınlamayı planlamaktadır.

Web Sitesine Git

ATOM ilk dönem geliştiricileri tarafından kurulan Warlock Arts, özgün bir mekaniğe sahip Tiestru oyunu ile PC platformunda başarılı şekilde sektöre giriş yapmıştır. Mobil oyunlar da geliştirmekte olan ekip, ikinci PC oyununa da Steam platformunda yeşil ışık almayı başarmıştır.

Web Sitesine Git

Zibumi 2008 yılında ATOM'a kabul edilen ilk ekiplerden biridir. Mobilde Kasap Havası, PC'de Milky Mike gibi oyunlarıyla kendinden söz ettiren ekip Ben Bilmem Eşim Bilir gibi markaların oyunlarıyla da tanınır projeleri hayata geçirmiştir.

Web Sitesine Git
atom@odtuteknokent.com.tr ODTÜ TEKNOKENT Galyum Blok Bodrum Kat No:15 06800 ODTÜ-Ankara